Založ si blog

Zdravstvuj Sputnik V(II).

      Dovolím si opäť začať svoj text Platónom, ako pri prvom texte (8. marca 2021)   pod názvom Zdravstvuj  Sputnik V.: Čochvíľa nám budú vládnuť tí najneschopnejší z nás, to je trest za neochotu ísť do politiky. Dovolil som si použiť príklad požiaru, že sa predsa nebudem pri hasení pýtať, ja určite nie, či hasiči majú tú správnu vodu.

      Prešiel skoro mesiac a očkovacia látka je v skladoch. Stále sa preveruje. Skúša. Čo sa vlastne skúša? Neočkuje sa touto vakcínou inde vo svete? Nie je veľmi vysoký počet ľudí už zaočkovaných spomenutou vakcínou? Nie je stále nedostatok očkovacích látok? Nezomiera veľa našich občanov na covid ?Podľa informácií sa táto očkovacia látka používa vo viac, ako 50 krajinách. Netreba ani ďaleko chodiť do sveta, aj naši susedia v Maďarsku ju používajú. Rakúsko, Česko už aj Nemecko sa začína „ pozerať“ do Moskvy. Vysvetlí mi to niekto? V podstate, ani netreba, myslím si, že tomu rozumiem. Aj vakcíny, ktoré sa u nás už používajú, majú podmienečné povolenie pre uvedenie na trh (CMA). Alebo mám veriť, že táto v našom  sklade je iná, ako som si prečítal v jednom z našich médií? To fakt? Zopakujme si históriu: Kto prvý poslal umelú družicu na orbitu? Ako sa toto teleso volalo? Sputnik. Čomu máme veriť? Komu?

      Na Slovensku, možno aj inde, sa hovorí, že úspech sa neodpúšťa. Tak asi v tomto duchu úspech z východu sa neodpúšťa. Nie som lekár, ani sa vírusmi, respektíve ich liečením nezaoberám, tak si poviete, prečo sa k tomu vyjadrujem. Preto. Ako občan a súdny človek sa však môžem k tejto téme vyjadriť, mám na svoj názor v demokratickej spoločnosti právo. Rád by som upriamil vašu, aj moju pozornosť na to, kto všetko z politikov sa k tejto téme fundovane vyjadruje, akých máme vzdelaných a múdrych našich volených zástupcov. Vtipné, však? Počuli ste niekedy, že by na nejakú otázku odpovedali, ja nie som v tom odborník, tomu nerozumiem? Veľmi zriedka. Každý rozumie všetkému. Ešte jedna otázka, o čo tu vlastne ide? Ponúkam, netvrdím, že to takto je, svoju odpoveď.

      Cisár Vespasián znovu zaviedol  bizarnú daň z moču za používanie verejných záchodov. Syn mu opovržlivo oponuje, že sú to nečisté, špinavé peniaze so zápachom. Vespasián zobral do ruky zlatú mincu, hodil ju synovi s otázkou: Smrdí táto minca?

      Odpoveď všetci poznáme.

      Na záver chcem zdôrazniť, lebo sa pod tento článok aj podpisujem, že verím v dobro. Verím, že sa to posudzuje len a len pre dobro  a zdravie nás občanov. Priznám sa, že mám aj iné myšlienky. Tie si nechám radšej len pre seba. Ak sa otvoria aj krčmičky, vyrozprávam sa tam…

Odvaha je dieťa nevedomosti … ( Mágia médií )

24.03.2023

Touto múdrosťou, ktorú som si vypožičal od Francisa Bacona., by som rád nejako začal. Pokúsim sa vysvetliť, aj sám sebe, chápanie čítania novinových článkov, komentárov, názorov, ale aj diskusií pod nimi. Vysporiadať sa s tým. Dnes sa to tak moderne označuje, akože čítanie s porozumením. Poviete si, ten má ale odvahu, ten si teda trúfa. [...]

Analfabetizmus… ale dnes už viem čítať a písať. Naozaj?

10.03.2023

Amalfi, mesto na krásnom pobreží južného Talianska. Neskutočné, čo všetko táto, pre mňa úžasná, krajina ponúka. Ticho jej závidím. Vchádzam do Katedrály svätého Ondreja, počúvam výklad, vysvetľovanie výjavov namaľovaných na obrazoch, doslova pomocou vizualizácie „akýmsi písaním“ dávnych, [...]

Prekročenie Rubikonu alebo kocky sú hodené?

26.01.2023

Dopredu si odpovedám, dúfam, že nie. Ani prekročenie povestného Rubikonu sa ešte nekonalo a rieka, pevne verím, je ešte v nedohľadne… Ale po poriadku, údajne túto vetu povedal pri prekročení rieky Rubikon na severe dnešného Talianska v roku 49 pred naším letopočtom Gaius Julius Caesar. Rímsky zákon zakazoval prekročiť túto [...]

Rusko neuspelo v OSN. Rezolúcia o vyšetrovaní poškodenia plynovodov Nord Stream neprešla

27.03.2023 23:20

Rusku sa nepodarilo prinútiť Bezpečnostnú radu OSN, aby požadovala nezávislé vyšetrovanie septembrových explózií, ktoré poškodili Nord Stream.

NR SR záborská parlament

SaS kritizuje Záborskej 'pozmeňovák' k zákonu o príspevku pri narodení dieťaťa

27.03.2023 22:14

SaS tvrdí, že vďaka návrhu by mohli Záborskej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu.

Roman Mikulec, odvolávanie, Robert Fico, Boris Kollár, Eduard Heger, Igor Matovič, parlament

Bude Smer len bezmocný víťaz? Výhra nemusí znamenať nič. Heger má v rukách bonus, Kollár mení postoj

27.03.2023 20:00

Tretie prvenstvo pre Smer, tretia nádej pre novú stranu Eduarda Hegera. Boris Kollár sa zrejme postaví tak, ako bude fúkať povolebný vietor. Aj tieto trendy ukázali prieskumy.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.

Peter Schuster

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 148728x
Priemerná čítanosť článkov: 3233x

Autor blogu

Kategórie